Impress ispunio želju djeci i mladima! –Scary night 2015

U dvorcu, kao protekle godine okupila su se sva zainteresirana djeca i mladi u zanimljivim oblicima kako bi zajedničkim snagama ponudila zanimljivo druženje i program svima. Ova godina okupila je oko stotinjak djece i mladih u dvorcu te ponudila kulturno umjetnički program uz gastronomske delicije. Ove godine inicijativa i organizacijski zadaci od samih početaka krenuli su od malog organizacijskog odbora udruge koji se nalazi najmanje jednom tjedno (najčešće nedjeljom) tijekom cijele godine.

Iako poneke maske koje smo mogli susresti izgledaju strašno kao i naziv događaja, cilj događaja nije uplašiti vas nego družiti se, razvijati zajedno organizacijske vještine, prezentacijske vještine, steći nova prijateljstva i učvrstiti postojeća, zajedno s roditeljima pripremiti zanimljive kolačiće i u ovim različitim kreativnim oblicima naših članova surađivati u dobrom ozračju. I da, možda je baš Daruvar jedinstven na cijelome svijetu po tome što se oni dragi volonteri koji pokreću nešto pozitivno u Daruvaru skupljaju i u zabavnim oblicima kako bi osmislili zajedno nove projekte, kako bi zajedno i kao mačke, vile, možda pokoji vampiri, klaunovi (bilo nas je različitih) i dalje radili isto kao i do sada: pomagali našoj zajednici da ona postane još bolja, pomagali djeci i mladima da se oni osjećaju važni dionici i pokretači! I nismo samo sada pod zanimljivim maskama različiti, mi smo različiti na svakom našom projektu no te različitosti cijenimo jedni kod drugih i to pretvaramo u našu zajedničku prednost. Time imamo i jednu važnu poruku: nebitna je različitost među nama pa bila ona naglašena kao kada se stave različite maske- bitno je težiti istome, bitno je da smo spremni cijeniti jedne druge bez obzira na naš vanjski oblik koji je ovaj puta bio zanimljiv i drugačiji, bitno je prihvatiti jedne druge. A osim kulturno umjetničkog programa koji smo pripremali uz mnogo tolerancije jednih prema drugima tijekom radionica, uz mnogo strpljenja jer svi smo mi različiti i više ili manje razigrani, više ili manje koncentrirani, više ili manje kreativni, pripremili smo uz pomoć naših dragih roditelja i male gastronomske delicije koje su razveselile sve posjetitelje. Nije nam bilo teško jer su nam srca kucala u istom smjeru, a i ovaj događaj kao i svaka naša radionica još nas je više zbližila i već smo zajedno isplanirali nove događaje koji su nam pred vratima. A maske? Ne čine nas maske strašnijima ili manje strašnima, ne čine nas maske drugačijima, mi smo i dalje vaši Impressovci koji jednostavno svojim veseljem i pozitivom žele malim koracima mijenjati svijet na bolje i nikada prestati biti entuzijasti:) I to osjećamo!

Predsjednica udruge “Impress”: Tanja Herceg