Partnerstvo u zajednici

Važan dio nastanka svake organizacije, tako i udruge mladih Impress, je partnerstvo bilo ono lokalno, regionalno, prekogranično ili europsko, suradnja, zajedništvo, otvorenost prema svakoj novoj ideji i inicijativi i spremnost na suradnju sa svakim partnerom te spremnost podrške novih inicijativa. Važno je i sagledavanje svake druge organizacije kao partnera i prepoznavanje vrijednosti istih, te spremnost na podjelu znanja, spremnost na suradnju i prepoznavanje mogućnosti suradnje i potencijala u svakoj organizaciji kao i ljudima koji je cine. U svom radu upravo taj stav od samih začetaka njeguje udruga Impress, a u svim svojim projektima važno je prepoznati one kvalitetne i perspektivne te trebamo zajednički težiti tome da se svaka organizacija koju imamo u regionalnoj zajednici ojača kako bismo imali u svakom projektu sto snažnije partnere.

O prednostima partnerstva u zajednici, zajedničkom rješavanju problema, uključivanju svih dionika u stvaranje boljih i konstruktivnih zajednica u županiji uz vodstvo djelatnika Centra za civilne inicijative danas se, 19. Listopada, aktivno govorilo u Velikoj vijećnici grada Daruvara gdje je nove projekte udruge kao i one dosadašnje te dosadašnja partnerstva uspješno predstavio vrijedan član udruge Impress Daruvar Karlo Horvat, ujedno predsjednik Nacionalnog vijeća učenika te je prisustvom današnjem programu Partnerstvo u zajednici uz prikaz primjera dobre prakse, donio u svoju organizaciju i vrijedna nova znanja za razvoj civilnog sektora mladih. U programu su uz udrugu Impress Daruvar sudjelovale i Udruga Ždralice Daruvar, Matica umirovljenika Daruvar, Glazbena škola Logos D.o.o., Pučka Knjižnica i čitaonica Daruvar, Udruga Korak dalje Daruvar i Češka Beseda Daruvar. E-misija je dio cjelovitog Programa regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica u Republici Hrvatskoj kojeg zajednički provode organizacije: Centar za civilne inicijative, IKS-Udruga za promicanje informatike, kulture i suživota, Savez za pravedno društvo i S.O.S. telefon – Poziv u pomoć u partnerstvu i uz financijsku podršku Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga Društva.

Tanja Herceg, univ.bacc.psych
predsjednica udruge mladih “Impress” Daruvar