Udruga Impress u Rumunjskoj!

euromedia

euromedia

Udruga Impress u kolovozu je 2016. godine bila partner na projektu EuroMedia u Rumunjskoj (Dabuleni i Bechet). Udruga Impress dugo godina surađuje s organizacijom Youngsters in Europe koju predstavlja Lucia Dulea zajednički promičući i aktivno radeći na boljitku društva u svim zemljama EU. Uključene organizacije na ovom ERASMUS+ projektu bile su Ad Arte iz Italije, United Societies of Balkans iz Grčke, Las Ninas del Tul iz Španjolske, Impress iz Hrvatske te Youngsters in Europe kao nositelj projekta i domaćin iz Rumunjske. Voditelji tima iz Hrvatske i facilitatori projekta bili su izvršni direktor Dubravko Šopar i predsjednica udruge Impress Tanja Herceg, a udruga Impress otvorila je mogućnost za značajnom neformalnom edukacijom i aktivnim volonterima: Jeleni Mikić, Karlu Horvatu i Ivani Car koji su imali priliku prvi puta biti u Rumunjskoj na Erasmus+ projektu. Kroz ovaj projekt svi sudionici su imali priliku naučiti više o romskim zajednicama, kulturi romskih zajednica, a sudionici su se i aktivno uključili u razgovor sa stanovnicima romskih naselja, proveli radionice, posjetili dječji vrtić te romska naselja. Imali su priliku naučiti više o članovima romske zajednice: ljudima koji njeguju svoje običaje, žive drugačije, stupaju u brak ranije, nalaze se na niskoj razini životnog standarda i obrazovanja. Dječaci i djevojčice i ako krenu u školu, odustaju od obrazovanja radi predrasuda, nedovoljno sredstava za osnovne potrepštine u školi vraćajući se tako u začarani krug needuciranosti i nedostatnih vještina za povećanje kvalitete života.

S projekta smo svi otišli s porukom da je društvo bogato onoliko koliko se brinemo za najpotrebitije u društvu te da svatko sa svog aspekta, obogaćeni novim znanjima i iskustvom možemo i trebamo djelovati što je moguće pozitivnije na svaku promjenu koja omogućuje veću kvalitetu života.

euromedia

euromedia