• info@udruga-impress.hr
  • URED TEL: +385 (0) 91 9152 621

Savjetovalište za žrtve nasilja u obitelji u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji

SAVJETOVALIŠTE ZA ŽRTVE NASILJA U OBITELJI U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI

 

Udruga Impress je pod financijskom podrškom Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike osnovala Savjetovalište čiji je cilj pružanje savjetodavne pomoći i podrške o koracima koje žrtve mogu ili moraju poduzeti u specifičnim situacijama te podizanje znanja i svijesti o pravima žrtava nasilja u obitelji.

Smatramo da svatko zaslužuje priliku biti najbolja verzija sebe, odnosno biti ispunjen, zadovoljan i sretan. Stoga, želimo djelovati osnažujuće pružajući žrtvama nasilja u obitelji sigurnost u vidu mjesta i ljudi kojima se mogu obratiti i osiguravati im dostupnost informacija kroz savjetodavnu pomoć o koracima koje mogu ili moraju poduzeti u situaciji u kojoj se nalaze.

 

Neke od aktivnosti koje pokriva Savjetovalište jesu pružanje psihosocijalne pomoći koju obavljaju stručni suradnici, odnosno psiholozi, zatim pružanje usluge besplatnog SOS telefona dostupnog 6 sati svakodnevno te organiziranje edukativnih radionica (uživo ili online ovisno o epidemiološkim mjerama) preventivne naravi s ciljem osvješćivanja i educiranja žrtava nasilja u obitelji.

Pružanje savjetodavne pomoći žrtvama nasilja u obitelji ostvaruje se putem sljedećih telefonskih brojeva: 091 9152 621 / 099 3909 516 ili putem e-maila: savjetovaliste@udruga-impress.hr

 

Svatko ima pravo na život bez nasilja, stoga skupi hrabrost i prijavi nasilnika!

Suradnici na projektu su Centar za socijalnu skrb Bjelovar i Daruvar, Osnovne škole na području Bjelovarsko-bilogorske županije, razne udruge na području Bjelovarsko-bilogorske županije te jedinice lokalne i regionalne područne samouprave.